Jak dobrać odpowiedni zraszacz do ogrodu?
Otoczenie roślin zapewnia możliwość relaksu i korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Ze względu na panujące na naszej szerokości geograficznej warunki, nie ma jednak szans na to, by cieszyć się nimi przez cały rok bez inwestycji w ogród zimowy. Na Śląsku projektowaniem i montażem takich konstrukcji zajmuje się firma WINGAR, a wykonywane przez nią oranżerie oraz zabudowy tarasów świetnie wkomponowują się zarówno we wnętrze domu, jak i otaczający go ogród, latem stanowiąc płynne przejście między tymi dwiema strefami. Warto jednak pamiętać, że wszystkie rośliny należy starannie pielęgnować i odpowiednio podlewać. Przekonajmy się, jakie rozwiązania można tu zastosować.
Podlewanie roślin w ogrodzie zimowym
Sposób podlewania roślin hodowanych w ogrodzie zimowym zależy w głównej mierze od ich ilości oraz rodzaju. Gdy jest ich niewiele, najlepsze będą metody tradycyjne i korzystanie z niewielkich konewek czy wygodnych pojemników z rączką i dzióbkiem. Dla większych upraw, które znacznie różnią się swoim zapotrzebowaniem na wodę lepiej jednak wybrać system automatyczny składający się ze specjalnych doniczek z pojemnikami na wodę, które regularnie dozują odmierzoną jej ilość. W niektórych sytuacjach np. przy tzw. zielonych ścianach świetnie sprawdzą się linie kropelkujące przeznaczone do użytku w pomieszczeniach.
Podlewanie roślin w przydomowym ogrodzie
Sposoby podlewania roślin uprawianych w przydomowym ogrodzie również mogą być zróżnicowane. Najprostsze będzie używanie konewek lub końcówek zakładanych na ogrodowe węże. Jeżeli zależy nam na szybkim podlaniu większych obszarów, warto skorzystać ze zraszaczy przenośnych lub stałych – rotacyjnych, obrotowych bądź wahadłowych lub zamontować zaawansowaną instalację automatyczną z elektronicznym sterowaniem.