ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O AKTUALNĄ OFERTĘ

Czym się kierować przy wyborze obrzeży ogrodowych?

25/08/2022, 12:59 KamilCichon
Przydomowy ogród to przestrzeń, która powinna zapewniać możliwość relaksu i wypoczynku w komfortowych warunkach, a także obcowanie z naturą oraz cieszenie się jego wyglądem. Sposobem na zwiększenie atrakcyjności ogrodu może być wyraźne oddzielenie jego poszczególnych stref przy użyciu odpowiednich środków dopasowanych do konkretnego miejsca i jego funkcji. W tej roli mogą się sprawdzić różne materiały do utwardzania nawierzchni przeznaczonych do wypoczynku, ale także obrzeża ogrodowe oraz elementy dodatkowe, takie jak choćby zadaszenia tarasu. W Katowicach ich wykonanie można zlecić firmie WINGAR, specjalizującej się w ogrodach zimowych.

Jak zaprojektować oryginalną oranżerię tarasową?

22/08/2022, 12:56 KamilCichon
Warunki klimatyczne panujące pod naszą szerokością geograficzną sprawiają, że sezon wegetacyjny jest stosunkowo krótki, miłośnicy uprawy roślin muszą się więc zadowalać gatunkami, które są dopasowane do panującego klimatu albo zdecydować się na specjalne budowle, które zapewnią możliwość podniesienia temperatury przy jednoczesnym dobrym nasłonecznieniu, czyli odmiany ogrodu zimowego, jaką jest oranżeria tarasowa. W Katowicach ich projektowaniem i montażem zajmuje się firma WINGAR.

Jaki system przesuwny wybrać do ogrodu zimowego?

21/06/2022, 11:24 KamilCichon
Posiadanie własnego ogrodu jest jedną z większych korzyści związanych z mieszkaniem w domu jednorodzinnym. Możliwość odpoczynku w atrakcyjnie wyglądającym otoczeniu, wśród roślin jest jednak ograniczona przez panujące pod naszą szerokością geograficzną warunki klimatyczne oraz kaprysy pogody. Ich wpływ można jednak znacząco zmniejszyć, decydując się na budowę ogrodu zimowego. W Katowicach ich projektowaniem i wykonywaniem zajmuje się firma WINGAR, która oferuje również wiele rozwiązań podnoszących funkcjonalność obiektu zarówno przez zastosowanie odpowiednich elementów konstrukcyjnych, jak i wybór właściwych dodatków. Przekonajmy się, jak wygląda to w przypadku systemu przesuwnego.

Jakie są rodzaje zadaszeń tarasowych?

18/05/2022, 12:34 KamilCichon

Własny taras daje możliwość spędzania wolnego czasu oraz odpoczynku w bezpośrednim sąsiedztwie przydomowego ogrodu. Jest także miejscem, gdzie można pić poranną kawę, spożywać posiłki i podejmować gości. W naszych warunkach klimatycznych jego funkcjonalność jest jednak nieco mniejsza z uwagi na silne nasłonecznienie, sprawiające, że latem będzie na nim zbyt gorąco. Problemem okażą się też wiosenne i jesienne deszcze oraz wiatr. Z tymi kłopotami można sobie jednak poradzić, decydując się na zadaszenie tarasowe. Przekonajmy się, jaką formę może ono przybrać.

Czym się kierować wybierając zadaszenie na taras?

21/04/2022, 08:18 KamilCichon
Korzyści z posiadania domu jednorodzinnego wiążą się także z możliwością częstego przebywania na świeżym powietrzu, pozwalającego na przyjemne spędzanie czasu oraz wypoczynek w komfortowych warunkach. W większości przypadków w tym celu używa się przylegającego do budynku tarasu, na którym można podejmować gości i spożywać posiłki. Funkcjonalność takiego rozwiązania można znacznie zwiększyć, decydując się na wykonanie zadaszenia tarasu. Przekonajmy się, co można w ten sposób zyskać i spośród jakich konstrukcji można wybierać.

Jak zaprojektować funkcjonalny taras?

19/04/2022, 08:07 KamilCichon
Taras jest rozwiązaniem, które zwiększa funkcjonalność domu i przylegającego do niego ogrodu, stając się strefą przejściową, w której łączą się zalety obu tych przestrzeni. Pozwalając na spędzanie czasu na świeżym powietrzu i cieszenie się kontaktem z przyrodą, oferuje on jednocześnie wysoki poziom komfortu charakterystyczny raczej dla pokoju dziennego niż ławki ustawionej w ogrodzie. Jego możliwości mogą być dodatkowo zwiększone przez budowę zadaszenia tarasowego. Kluczowe znaczenie ma jednak właściwe zaprojektowanie tarasu. Przekonajmy się, co będzie istotne.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.