ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O AKTUALNĄ OFERTĘ

Jakie są zalety zadaszeń tarasowych wykonanych z aluminium?

24/02/2023, 12:04 KamilCichon
Posiadanie tarasu umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu w komfortowych warunkach i cieszenie się widokiem własnego przydomowego ogrodu. O ile pozwala na to pogoda, wiele osób korzysta z niego niemal codziennie, pijąc na nim poranną kawę lub odpoczywając po pracy. Często spożywa się tu też posiłki i podejmuje gości. Sposobem na zwiększenie liczby dni, w których będzie to możliwe, jest zdecydowanie się na montaż zadaszenia tarasu z aluminium. Na Śląsku specjalizuje się w tym firma WINGAR. Przekonajmy się, co można zyskać, wybierając takie udogodnienie i sprawdźmy, dlaczego warto korzystać z konstrukcji aluminiowej.

Gdzie sprawdzi się automatyczny system nawadniania?

28/12/2022, 12:38 KamilCichon
Rośliny dekoracyjne są wspaniałą ozdobą, a ich uprawa dla wielu osób stała się hobby, na które przeznaczają znaczną ilość swego wolnego czasu. Liczni entuzjaści gatunków wymagających cieplejszego klimatu decydują się w celu zapewnienia im odpowiednich warunków do wzrostu na budowę oranżerii lub przydomowego ogrodu zimowego na wymiar. W Tychach ich projektowaniem i wykonywaniem zajmuje się mająca duże doświadczenie w tym obszarze firma WINGAR. Sama konstrukcja, choć bardzo ważna, nie gwarantuje jednak jeszcze wszystkich czynników, niezbędnych do stworzenia optymalnego otoczenia do uprawy. Przekonajmy się, jakie elementy wyposażenia okażą się najbardziej przydatne.

Jak dobrać odpowiedni zraszacz do ogrodu?

28/10/2022, 09:35 KamilCichon

Otoczenie roślin zapewnia możliwość relaksu i korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Ze względu na panujące na naszej szerokości geograficznej warunki, nie ma jednak szans na to, by cieszyć się nimi przez cały rok bez inwestycji w ogród zimowy. Na Śląsku projektowaniem i montażem takich konstrukcji zajmuje się firma WINGAR, a wykonywane przez nią oranżerie oraz zabudowy tarasów świetnie wkomponowują się zarówno we wnętrze domu, jak i otaczający go ogród, latem stanowiąc płynne przejście między tymi dwiema strefami. Warto jednak pamiętać, że wszystkie rośliny należy starannie pielęgnować i odpowiednio podlewać. Przekonajmy się, jakie rozwiązania można tu zastosować.

Jak dobrze nawadniać ogrody?

25/10/2022, 09:32 KamilCichon
Uprawa roślin dekoracyjnych, które wymagają cieplejszego klimatu, nie jest możliwa bez stworzenia im odpowiednio wspomaganych warunków zarówno, jeżeli chodzi o dodatkowe oświetlenie, jak i prawidłową wilgotności czy poziom temperatury. W warunkach domowych sposobem na wygospodarowanie miejsca, które można przeznaczyć na ten cel, jest skorzystanie z oferty sprawdzonego producenta ogrodów zimowych. W Katowicach ich projektowaniem oraz wykonywaniem zajmuje się firma WINGAR. Przekonajmy się, w jaki sposób można zadbać o dostarczanie ustawianym w nich roślinom przystosowanej do potrzeb ilości wody.

Czym się kierować przy wyborze obrzeży ogrodowych?

25/08/2022, 12:59 KamilCichon
Przydomowy ogród to przestrzeń, która powinna zapewniać możliwość relaksu i wypoczynku w komfortowych warunkach, a także obcowanie z naturą oraz cieszenie się jego wyglądem. Sposobem na zwiększenie atrakcyjności ogrodu może być wyraźne oddzielenie jego poszczególnych stref przy użyciu odpowiednich środków dopasowanych do konkretnego miejsca i jego funkcji. W tej roli mogą się sprawdzić różne materiały do utwardzania nawierzchni przeznaczonych do wypoczynku, ale także obrzeża ogrodowe oraz elementy dodatkowe, takie jak choćby zadaszenia tarasu. W Katowicach ich wykonanie można zlecić firmie WINGAR, specjalizującej się w ogrodach zimowych.

Jak zaprojektować oryginalną oranżerię tarasową?

22/08/2022, 12:56 KamilCichon
Warunki klimatyczne panujące pod naszą szerokością geograficzną sprawiają, że sezon wegetacyjny jest stosunkowo krótki, miłośnicy uprawy roślin muszą się więc zadowalać gatunkami, które są dopasowane do panującego klimatu albo zdecydować się na specjalne budowle, które zapewnią możliwość podniesienia temperatury przy jednoczesnym dobrym nasłonecznieniu, czyli odmiany ogrodu zimowego, jaką jest oranżeria tarasowa. W Katowicach ich projektowaniem i montażem zajmuje się firma WINGAR.

Jaki system przesuwny wybrać do ogrodu zimowego?

21/06/2022, 11:24 KamilCichon
Posiadanie własnego ogrodu jest jedną z większych korzyści związanych z mieszkaniem w domu jednorodzinnym. Możliwość odpoczynku w atrakcyjnie wyglądającym otoczeniu, wśród roślin jest jednak ograniczona przez panujące pod naszą szerokością geograficzną warunki klimatyczne oraz kaprysy pogody. Ich wpływ można jednak znacząco zmniejszyć, decydując się na budowę ogrodu zimowego. W Katowicach ich projektowaniem i wykonywaniem zajmuje się firma WINGAR, która oferuje również wiele rozwiązań podnoszących funkcjonalność obiektu zarówno przez zastosowanie odpowiednich elementów konstrukcyjnych, jak i wybór właściwych dodatków. Przekonajmy się, jak wygląda to w przypadku systemu przesuwnego.

Jakie są rodzaje zadaszeń tarasowych?

18/05/2022, 12:34 KamilCichon

Własny taras daje możliwość spędzania wolnego czasu oraz odpoczynku w bezpośrednim sąsiedztwie przydomowego ogrodu. Jest także miejscem, gdzie można pić poranną kawę, spożywać posiłki i podejmować gości. W naszych warunkach klimatycznych jego funkcjonalność jest jednak nieco mniejsza z uwagi na silne nasłonecznienie, sprawiające, że latem będzie na nim zbyt gorąco. Problemem okażą się też wiosenne i jesienne deszcze oraz wiatr. Z tymi kłopotami można sobie jednak poradzić, decydując się na zadaszenie tarasowe. Przekonajmy się, jaką formę może ono przybrać.

Czym się kierować wybierając zadaszenie na taras?

21/04/2022, 08:18 KamilCichon
Korzyści z posiadania domu jednorodzinnego wiążą się także z możliwością częstego przebywania na świeżym powietrzu, pozwalającego na przyjemne spędzanie czasu oraz wypoczynek w komfortowych warunkach. W większości przypadków w tym celu używa się przylegającego do budynku tarasu, na którym można podejmować gości i spożywać posiłki. Funkcjonalność takiego rozwiązania można znacznie zwiększyć, decydując się na wykonanie zadaszenia tarasu. Przekonajmy się, co można w ten sposób zyskać i spośród jakich konstrukcji można wybierać.
12 > >>
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.